Piąta w Polsce Męska Szopa otwarta w Bydgoszczy

Partnerem strategicznym projektu tworzenia ogólnodostępnych warsztatów dla majsterkowiczów jest sieć sklepów Jula.

Pomysł tworzenia ogólnodostępnych warsztatów dla osób, które zakończyły aktywność zawodową (Men’s Shed - Męska Szopa) narodził się w Australii. Projekt zakłada ożywianie lokalnej społeczności poprzez udostępnienie przyjaznej przestrzeni do majsterkowania (stąd adresowano go na początku głównie do mężczyzn). Dziś warsztaty działają w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie oraz Polsce dzięki inicjatywie Fundacji Nasza Ziemia. Do współpracy w naszym kraju zaproszono markę Jula Poland, która została partnerem strategicznym projektu. Pierwsza polska Męska Szopa powstała w 2015 r. w warszawskiej dzielnicy Włochy. Kolejne otwarto w Słupsku, Wrocławiu i w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie.

Piąta Męska Szopa otwiera się w Bydgoszczy w sobotę 12 czerwca. Powstała we współpracy z Fundacją Aktywny Warsztat zajmującą się promocją szeroko pojmowanej kultury technicznej oraz edukacją ekologiczną. Pomimo nazwy warsztat jest otwarty dla wszystkich bez względu na płeć.

Szwedzka firma Jula działa od 1979 r. W Polsce ma 15 multimarketów oferujących produkty do domu, ogrodu, RTV i AGD, odzież roboczą oraz akcesoria dla osób aktywnie spędzających czas, m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze.

(Zdjęcie: Roman Bosiacki)

Paweł Piasecki 911 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.