Polacy a Mistrzostwa Europy w piłce nożnej - badanie Research Partner

39% Polaków liczy na wygraną w pierwszym meczu naszej piłkarskiej reprezentacji ze Słowacją. Pewnym zaskoczeniem może być, że na pytanie o zainteresowanie Euro "zdecydowanie tak" odpowiada tylko 17% respondentów.

Dziś nasza piłkarska reprezentacja zainauguruje udział w Mistrzostwach Europy meczem ze Słowacją.
Warto zobaczyć, jak Polacy postrzegają szansę biało-czerwonych na Euro. Blisko 40% uważa, że
wygramy z naszymi południowymi sąsiadami, a prawie jedna czwarta respondentów w badaniu Research Partner przeprowadzonym między 4 a 7 czerwca br. oczekuje remisu w tym meczu. Tylko 11% ankietowanych wieszczy porażkę ze Słowakami. Jednocześnie 27% badanych nie ma zdania na ten temat.

Ankietowani nie są pewni, czego mogą się spodziewać po naszych piłkarzach za kadencji trenera Paulo Sousy (został selekcjonerem narodowej kadry 21 stycznia br.). Aż 26% respondentów nie umiało odpowiedzieć, jak narodowa drużyna poradzi sobie na mistrzostwach. Niewiele większy odsetek badanych wykazał optymizm i uważa, że nasi piłkarze dotrą co najmniej do fazy ćwierćfinałowej, czyli powtórzą sukces z poprzedniej imprezy z 2016 roku. Kolejne 27% uważa, że Polacy wyjdą z grupy eliminacyjnej i odpadną w 1/8 finału. Pozostałe 20% stanowią pesymiści uważający, że udział Polaków w ME 2020 zakończy się w fazie grupowej.

W badaniu zapytano także o szanse Roberta Lewandowskiego na zdobycie tytułu króla strzelców Euro
2020. Na to pytanie aż 32% respondentów odpowiedziało „trudno powiedzieć”. Wśród badanych, którzy wyrazili swoje zdanie na ten temat, opinie rozłożyły się prawie równomiernie.

Ponad 40% Polaków deklaruje zainteresowanie rozpoczynającymi się dziś mistrzostwami, ale "zdecydowanie tak" odpowiedziało tylko 17%. Jednocześnie 31% nie wyraża żadnego zainteresowania tą imprezą, a w przypadku 26% badanych można uznać je za przeciętne.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w
dniach 4-7 czerwca 2021 r., na ogólnopolskiej próbie 1106 osób w wieku 18+, dobranej według
reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.