Zarząd Agory chce powierzyć "Gazecie Wyborczej" nadzór nad redakcjami nowego pionu Media

Zarząd spółki zamierza zorganizować... warsztaty celem ustalenia zasad pracy w nowym zespole.

Zarząd Agory zareagował na komunikat naczelnych i menedżerów "Gazety Wyborczej" skierowany do redakcji 14 czerwca br. dotyczący połączenia Gazeta.pl i Wyborcza.pl, który nazwali "największym w historii kryzysem w relacjach »Wyborczej« z zarządem spółki Agora”, robionym znienacka i za ich plecami. 

Wczoraj zarząd w komunikacie do pracowników poinformował, że w związku z procesem połączenia Wyborcza.pl i Gazeta.pl w jeden pion Media prowadzi rozmowy z szefostwem obu zespołów. Jednocześnie zapewnił, że w redakcjach Agory niezależność jest i będzie najważniejszą wartością, chronioną od lat przez grupę kapitałową. Poinformował także, że ze względu na fakt, że redakcję "Gazety Wyborczej" tworzą najlepsi dziennikarze w Polsce, Wyborczej chce powierzyć nadzór nad redakcjami nowego pionu Media. 

Przypomniał, że biznesowo połączenie ma służyć integracji działających do tej pory oddzielnie zespołów wokół wzrostu liczby subskrypcji cyfrowych. 

Zarząd podkreślił również, że nie zgadza się na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które szkodzą Agorze i wszystkim jej markom, i uznał, że komunikat redaktorów naczelnych do pracowników wywołuje tylko niepokój w zespole i nie ma nic wspólnego z argumentami zarządu. 

"W naszej opinii decyzja o połączeniu jest najlepszym rozwiązaniem dla całej firmy i obydwu marek. Potwierdzają to opinie pracowników i reakcja rynków, partnerów biznesowych i akcjonariuszy, dlatego jesteśmy zdecydowani doprowadzić ten proces do końca" – pokreślono. 

W celu usprawnienia procesu połączenia zarząd zaproponował, aby szczegółowy plan działania został wypracowany wspólnie z zespołem nowego pionu podczas praktycznych warsztatów do końca tego roku. Celem tych warsztatów jest ustalenie zasad pracy w nowym zespole, a nie narzucenie odgórnie planu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.