Group One i Fundacja WWF Polska na rzecz neutralności klimatycznej

Group One jako pierwsza firma w branży marketingowej podpisała deklarację z Fundacją WWF Polska, w której zobowiązuje się do działań mających na celu redukcję śladu węglowego dla neutralności klimatycznej.

– Jako Group One już dziś deklarujemy, że będziemy szerzyć zrównoważone praktyki biznesowe, chroniące klimat, różnorodność biologiczną i ograniczające emisje gazów cieplarnianych. Świadomi faktu katastrofy klimatycznej uznajemy, że nasze ambicje i działania muszą być odważne i śmiałe, jeśli zależy nam na wygranej tego wyścigu – mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One.

Group One już w listopadzie 2020 r. podjęło się pierwszego takiego działania, podpisując umowę z Oxygen City, właścicielem systemu antysmogowego eliminującego ślad pyłowy – smog miasta. Urządzenie oczyszcza miesięcznie aż 5 mln sześc. powietrza,  więcej niż objętość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Współpraca z Fundacją WWF Polska zaczęła się od wykonania audytu energetycznego siedziby firmy, która

 znajduję się w jednym z najbardziej ekologicznych budynków biurowych w Warszawie (posiada ekologiczny certyfikat LEED. W kolejnych latach użytkowania generowane będą mniejsze koszty eksploatacyjne dzięki zastosowaniu nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań, takich jak np. wykorzystanie 100% wody deszczowej do spłukiwania toalet oraz do podlewania zieleni w atriach. Kolejnym krokiem będzie wymiana floty aut firmowych na napędzane technologiami niskoemisyjnymi, a także podjęcie działań strategicznych na rzecz wyznaczenia celów opartych na podstawach naukowych, zgodnych z ograniczeniem globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej poprzez: analizę i raport emisji gazów cieplarnianych za 2021 r., zgodnie z metodyką Greenhouse Gas Protocol (GHG Protocol).

Tomasz Wygnański 778 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.