Ina Lekiewicz nową redaktor naczelną "Vogue Polska"

Zajmie miejsce Filipa Niedenthala, który żegna się z magazynem po trzech latach.

Ina Lekiewicz, fotografka i dyrektorka kreatywna od lat pracująca na rynkach międzynarodowych, stanie na czele "Vogue Polska”. Zastąpi Filipa Niedenthala, który po ponad trzech latach żegna się z magazynem. Pierwszym numerem zredagowanym przez Inę Lekiewicz będzie tegoroczny wrześniowy magazyn, który ukaże się na rynku 26 sierpnia br.

Ina Lekiewicz, mieszkająca od ośmiu lat w Londynie, ma prawie 20-letnie doświadczenie w branży modowej. W ostatnich latach rozwijała swoje portfolio jako fotografka, dyrektorka kreatywna i reżyserka, pracując dla światowych marek i międzynarodowych edycji "Vogue'a". Pracowała dla takich klientów jak: Erdem, Preen, Gucci, Alexa Chung, Harrods, Net-a-Porter, Browns, Farfetch, Moda Operandi, Madewell, Anthropologie, H&M i Zara, a także "Vogue Ukraine”, "Vogue Turkey”, "Vogue Portugal”, "Vogue Mexico”, "W” czy "Numero”. Jako specjalistka w dziedzinie mody i komunikacji wizualnej prowadziła wykłady na Uniwersytecie Warszawskim, Condé Nast School of Fashion, Istituto Marangoni i mastered.com.

–  Niedawno odnowiliśmy licencję na kolejnych pięć lat. "Vogue Polska” rozwija się dynamicznie, mamy świetne wyniki, jeśli chodzi o sprzedaż zarówno wydań papierowych, jak i ciągłe wzrosty użytkowników Vogue.pl, odnotowujemy rosnące wpływy ze sprzedaży reklam. Filip Niedenthal przyczynił się do tego sukcesu.
Bardzo mu za to dziękuję i wierzę, że w przyszłości nasze drogi jeszcze nieraz się spotkają – mówi Katarzyna Jordan-Kulczyk, wydawca "Vogue Polska”.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.