Ogilvy z Brązowym Lwem w Cannes za kampanię "Lego Green Instructions" [wideo]

Na shortlistach festiwalu znalazł się również projekt agencji McCann Poland - "Chłopi 2050" oraz animacja "Start with connection" zrealizowana przez wrocławskie studio Juice.

Ogilvy otrzymało Brązowego Lwa na festiwalu reklamy Cannes Lions 2021 w kategorii Creative Strategy za kampanię "Lego Green Instructions" dla Lego Polska.  W tej kategorii rozdano 20 nagród. Projekt znalazł się wcześniej na dwóch shortlistach Creative Strategy – Excellence in Creative Strategy (Products/Services) oraz Creative Strategy – Challenges & Breakthroughs (Corporate Purpose &Social Responsibility). Kampania została  w tym roku nagrodzona również Srebrnym Ołówkiem D&AD oraz Green Pencil na festiwalu One Show 2021 za najlepszą na świecie kampanię na temat ekologii.

Polskie projekty znalazły się także na kolejnych shortlistach festiwalu Cannes Lions 2021. Praca McCann Poland "Chłopi 2050" znalazła się na shortliście Cannes Lions w kategorii Entertainment/AudioContent. Chłopi 2050 czyli "Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej" to stworzone wspólnie ze Storytelem, Mastercard i Gazeta.pl słuchowisko, które w warstwie literackiej nawiązuje do klasyki literatury polskiej - "Chłopów" Władysława Reymonta. Inspiracją do powstania fabuły był raport WWF "2050 Polska dla pokoleń", w którym przedstawiona została tragiczna wizja przyszłości, jaka czeka naszą planetę, jeśli społeczeństwo nie zmieni swojego sposobu życia.

Z kolei na shortliście Film Craft/Animation znalazł się projekt studia kreatywnego Juice z Wrocławia (twórcy animacji 3D oraz postprodukcji obrazu i dźwięku) przygotowany we współpracy ze studiem Bonfire VFX New York za animację "Start with connection” dla organizacji charytatywnej Partnership to End Addiction. 

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.