"Receptura": serial TVN we współpracy z marką E. Wedel

"Receptura" opowiada o Janie Wedlu przez pryzmat historii kobiet - serial rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych.

Jesienią na antenie stacji TVN będziemy mogli oglądać serial "Receptura", który opowiada m.in. historię Jana Wedla. Produkcja powstaje we współpracy z marką E. Wedel (Lotte Wedel). 

Sześcioodcinkowy serial ma gwiazdorską obsadę: Jacek Koman (jako Jan Wedel), Agnieszka Więdłocha, Zofia Wichłacz, Mateusz Janicki, Joanna Brodzik i Cezary Żak. Jest realizowany w dwóch płaszczyznach czasowych: w międzywojniu i współcześnie. Główne bohaterki to współcześnie żyjąca studentka architektury, która znajduje pamiętnik swojej prababki Marii Kielicz. Ta w 1936 r. przybyła do Warszawy z dyplomem architektki i została asystentką Jana Wedla. 

Serial reżyseruje Tomasz Szafrański, a realizuje Production Services Poland (ATM Grupa). Producentką "Receptury” ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny). Za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski. Autorami scenariusza są Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszyn. Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym – Dorota Rakowiecka. Za pomysł serialu odpowiadają firma Aldentro oraz agencja mediowa Zenith.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.