Agora wstrzymuje połączenie "Wyborczej" z Gazeta.pl

Bunt na pokładzie się opłacił, przynajmniej na razie.

Zarząd Agory, wydawcy m.in. dziennika "Gazeta Wyborcza" i portalu Gazeta.pl, postanowił, że na razie wstrzyma ich planowane połączenie. Stało się tak po protestach ze strony redakcji "GW", obawiającej się, że zostanie podporządkowana portalowi.

"Gazeta Wyborcza" i powiązany z nią serwis Wyborcza.pl utrzymują się ze sprzedaży gazety i subskrypcji za dostęp, natomiast portal Gazeta.pl finansuje się z wyświetlanych reklam. Zarząd Agory chciał doprowadzić do połączenia "Gazety Wyborczej" i Gazeta.pl w jeden pion biznesowy. Po nagłośnionych protestach (redakcja zwróciła się m.in. wprost do czytelników) postanowił wstrzymać plany.  W wydanym oświadczeniu napisał: "Naszym priorytetem jest rozwiązanie sporu wewnątrz firmy i przystąpienie do rozmów z redakcją o przyszłości »Gazety Wyborczej«. Do czasu zakończenia tych rozmów wstrzymujemy proces integracji na obecnym etapie".

Maciej Burlikowski 1689 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.