Piotr Pilewski szefem serwisu Money.pl

Sebastian Ogórek, dotychczasowy szef Money.pl, przejdzie do WP Magazynu.

1 września stanowisko szefa serwisu Money.pl i obszaru finanse w Wirtualnej Polsce obejmie Piotr Pilewski. Sebastian Ogórek, dotychczasowy szef Money.pl, przechodzi do WP Magazynu publikującego treści premium z dziedzin lifestyle'u, gospodarki, polityki, kultury, sztuki i sportu.

Piotr Pilewski skupi się na rozwoju serwisu i umacnianiu pozycji lidera w tej kategorii wydawniczej. Wesprze też zespół Money.pl w dostarczaniu użytkownikom wysokiej jakości treści ekonomicznych i finansowych.

– Po kilkunastu latach od odejścia z Money.pl ponownie dostałem szansę nie tylko współtworzenia najlepszego portalu biznesowego w Polsce, w szerokim tego słowa znaczeniu, ale też rozwoju wraz z zespołem całego segmentu biznesowego Grupy WP.  Wierzę, że teraz będzie tak samo, dlatego ani przez chwilę nie zastanawiałem się nad propozycją współpracy. Zamierzam przywrócić prymat serwisów Grupy WP wśród polskich serwisów biznesowych i wzmocnić jakościowe podejście do specjalistycznego dziennikarstwa – komentuje Piotr Pilewski.

Piotr Pilewski to dziennikarz z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach elektronicznych. Poprzednio zajmował stanowiska zastępcy redaktora naczelnego "Forbes Polska" ds. online, gdzie odpowiedzialny był za rozwój digitalu. Wcześniej był szefem newsroomu Business Insider Polska oraz pełnił stanowisko p.o. redaktora naczelnego BI. Pracował też w Polskim Radiu RDC, Radiu Tok FM, portalu Money.pl i Radiu Eska we Wrocławiu. Ponadto prowadzi konwersatoria na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Historii z przedmiotu "nowe media".

Od 1 października 2021 do zespołu dołączy też, jako zastępca Piotra Pilewskiego, Damian Szymański, dotychczas związany z Business Insider.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.