Dan Cake z antysmogowym muralem

Inicjatywa realizowana jest we współpracy z miastem Chrzanów oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Chrzanowie.

Marka pieczywa Dan Cake rozpoczęła współpracę z miastem Chrzanów i pod koniec lipca przygotuje specjalny antysmogowy mural. 
Inicjatywa zostanie zrealizowana w ramach współpracy podjętej przez markę z Miastem Chrzanów oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Chrzanowie. Ma ona na celu nie tylko uwypuklenie walorów przyrodniczych i turystycznych regionu, ale także w ciekawy, artystyczny sposób zwrócić uwagę opinii publicznej na problem zanieczyszczenia powietrza.

Mural zostanie wykonany z wykorzystaniem specjalnych farb fotokatalitycznych, zawierających dwutlenek tytanu, który przyciąga i neutralizuje smog na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w procesie fotosyntezy zachodzącym w roślinach. Tym samym pokryta nimi powierzchnia będzie pochłaniała zanieczyszczania porównywalnie do 170 drzew.

Mural powstanie na ścianie kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Mickiewicza w Chrzanowie. Za projekt graficzny odpowiada agencja 19 Południk, a wykonaniem zajmie się agencja artystyczna Nietak.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.