Współpraca DAZN i YouTube umożliwi ogólnodostępną transmisję Ligi Mistrzyń UEFA [wideo]

Mecze UEFA Women's Champions League będą po raz pierwszy dostępne za darmo w skali globalnej.

Platforma streamingu wydarzeń sportowych DAZN nabyła globalne prawa do transmisji UEFA Women's Champions League i została gospodarzem rozgrywek na kolejne cztery sezony, od 2021 do 2025 r. Dzięki nawiązaniu współpracy z platformą należącą do Google 30 czerwca na YouTube został uruchomiony kanał DAZN UEFA Women's Champions League, gdzie transmitowane będą wszystkie mecze.

Z okazji podpisania umowy na YouTube pojawił się dwuminutowy film "We ALL Rise With More Eyes" wyreżyserowany przez Alyssę Boni. Zaprezentowano w nim wizję przeniesienia piłkarskich rozgrywek kobiet na wyższy poziom dzięki ich większej, globalnej widoczności. Swojego głosu w materiale wideo użyczyła brytyjska raperka FLOHIO.

Przez pierwsze dwa sezony (2021-23) zarówno na platformie DAZN, jak i bezpłatnie na kanale YouTube DAZN będzie można oglądać na żywo i na żądanie wszystkie 61 meczów (od fazy grupowej wzwyż). Przez ostatnie dwa sezony (2023-25) wszystkie 61 meczów będzie transmitowanych na żywo przez DAZN (wymagana płatna subskrypcja), a 19 meczów zostanie udostępnionych za darmo na kanale YouTube DAZN.

Paweł Piasecki 1032 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.