TVN Grupa Discovery z innowacyjnym wirtualnym studiem TV

Partnerem projektu jest firma Wizja Multimedia.

TVN Grupa Discovery we współpracy z firmą Wizja Multimedia uruchomiła nowy projekt – Studio XR, czyli innowacyjne telewizyjne studio wirtualne, działające w technologii rozszerzonej rzeczywistości (extended reality). Testowe rozwiązanie powstaje pod skrzydłami działu produkcji TVN, firmy Wizja Multimedia i zespołem grafików TVN24.

Technologia XR umożliwia przeniesienie produkcji wideo do przestrzeni całkowicie wirtualnej. Możliwe jest też łączenie światów – realnego i cyfrowego – poprzez uzupełnianie i rozszerzanie klasycznej scenografii otoczeniem generowanym komputerowo. Jednym z głównych założeń tego rozwiązania jest pełne wirtualne otoczenie osób umieszczanych w studiu XR. Aktor czy prezenter widzi, co dzieje się wokół niego, dzięki temu naturalnie wchodzi w interakcję z cyfrowym środowiskiem, nawet bez dodatkowego przygotowania. Wszystko dzieje się od razu, na żywo, w czasie rzeczywistym. Technologia XR wykorzystywana jest już w produkcjach fabularnych, a komercyjne studia XR funkcjonują z powodzeniem na całym świecie.

– W ramach TVN Grupa Discovery i we współpracy z firmą Wizja Multimedia rozwijamy tę nowatorską technologię produkcji telewizyjnej. Wiemy coraz więcej i budujemy własne know-how w tym obszarze – mówi Wiktor Przeorski, wicedyrektor działu produkcji. – Studio XR to ogromny potencjał, zarówno pod kątem produkcji fabularnych, dużych rozrywkowych widowisk, jak i studyjnych programów sportowych, newsowych oraz publicystycznych.

Piotr Machul 291 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.