Viaplay wystartuje w Polsce 3 sierpnia

W ofercie ponad 70 produkcji wlasnych, w tym polska edycja reality show. Platforma stawia też na sport live.

Nordic Entertainment Group (NENT Group) ze swoim projektem streamingowym Viaplay wystartuje w Polsce 3 sierpnia br. Nadawca deklaruje, że platforma będzie oferować polskim odbiorcom „unikatową mieszankę” transmisji sportowych premium, oryginalne produkcje Viaplay, filmy i seriale oraz kontent dla dzieci. NENT Group potwierdział też, że miesięczny abonament gwarantujący dostęp do serwisu wynosić będzie 34 zł. W Stanach Zjednoczonych serwis wystartuje pod koniec br., w Holandii w pierwszym kwartale 2022 r. a na czterech innych rynkach pod koniec 2023 r. Do końca 2023 r. Viaplay ma działać w 15 krajach.

W Polsce serwis będzie dostepny pod adresem www.viaplay.pl. W ofercie transmisji sportowych znajdą się m.in. mecze Bundesligi, Ligi Europejskiej i Ligi Konfederacji a także liczne rozgrywki kobiecej piłki nożnej. W ramach Viaplay Originals nadawca zaproponuje ponad 70 produkcji własnych, a wśród nich – już we wrześniu – nowa polska edycja reality show „Fort Boyard” (produkcja Endemol Shine Polska). Przypomnijmy, że pierwsza edycja tego reality show pokazywana była w latach 2008 – 2009 w TVP 2 (produkcja ATM Grupa).

NENT Group deklaruje, że podpisała już umowy partnerskie dotyczące streamingu w ramach Smart TV z firmami Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips i TCL. Oferta Viaplay będzie też u nas dostępna za pośrednictwem systemów iOS i Android (smartfony i tablety) oraz w aplikacjach Chromecast i Apple TV, a także na konsolach PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One. Dostęp do serwisu Viaplay będzie też możliwy dzięki komputerom z różnymi systemami operacyjnymi.

Według wyliczeń NENT Group w Polsce jest dziś ponad 13,8 mlm gospodarstw domowych, które posiadają subskrypcję serwisu sreamingowego.

Piotr Machul 291 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.