Joanna Lorynowicz nową naczelną "Elle"

Stanowisko obejmie w połowie sierpnia.

Od 19 sierpnia 2021 r. Joanna Lorynowicz będzie redaktorką naczelną miesięcznika "Elle", wydawanego przez Burda Media Polska. Nowa naczelna ma bogate doświadczenie w kreowaniu luksusowych pism kobiecych i nowe pomysły na polskie wydanie "Elle".

Od 2017 r. do 2020 r. była zastępczynią redaktora naczelnego miesięcznika "Vogue Polska". Współtworzyła koncepcję pisma, debiutującego na naszym rynku w 2018 r., później czuwała nad jego zawartością tekstową. Współpracowała z kluczowymi klientami magazynu z branży mody, urody i zdrowia.

Poprzednio, od 2006 r., pracowała dla "Twojego Stylu", początkowo jako szefowa działu Uroda, a później przez ponad 10 lat zastępczyni redaktora naczelnego pisma. Odpowiadała za dodatki tematyczne związane ze stylem życia, czuwała też nad konkursem "Doskonałość Roku Twój Styl". Wcześniej związana była m.in. z miesięcznikiem "Marie Claire" i tygodnikiem "Gala". Współpracowała także z "Vivą" i "Gazetą Wyborczą".

Marcin Świderek, który od kwietnia tego roku pełni obowiązki redaktora naczelnego "Elle", po objęciu stanowiska przez nową naczelną ponownie skupi się na prowadzeniu działu mody miesięcznika.

Pierwszy numer "Elle" ukazał się we Francji w 1945 r. Obecnie magazyn wydawany na 45 rynkach jest największą kobiecą marką medialną na świecie. W Polsce "Elle" ukazuje się od 1994 roku, a w 2012, była pierwszą marką magazynową, która wprowadziła wersję online. Elle.pl w maju 2021 miała 2,7 mln unikalnych użytkowników i 7,4 mln odsłon (dane wydawcy).

 

 

Piotr Machul 369 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.