Ogólnopolski Ekotest w Wirtualnej Polsce

Ekotest jest realizowany w ramach projektu "WP Naturalnie" wraz z Fundacją Czyste Powietrze, twórcą Szczytu Klimatycznego Togetair. Każdy wypełniony test to 1 zł na sadzenie lasu.

Test sprawdzający wiedzę ekologiczną Polaków został przygotowany przez Fundację Czyste Powietrze, współtwórcę Szczytu Klimatycznego Togetair, którego druga edycja odbyła się w Warszawie w dniach 21-23 kwietnia br. Ekotest, którego pierwsza część jest już dostępna, będzie się składać z trzech etapów. Znajdą się w nim zarówno pytania sprawdzające wiedzę ekologiczną Polaków, jak i ich opinie na temat działań, które można podjąć w związku z kryzysem klimatycznym i dla ochrony środowiska. Dotyczą m.in. takich obszarów tematycznych jak oszczędzanie wody, elektromobilność, segregacja smieci, gospodarka obiegu zamkniętego czy likwidacja tworzących smog "kopciuchów". Po zebraniu i przeanalizowaniu odpowiedzi przygotowany zostanie raport, który przekazany zostanie wszystkim zainteresowanym. Wyniki badania posłużą w wypracowaniu rekomendacji działań, które należy podjąć, aby polepszyć stan środowiska w Polsce. Badanie objęte zostało patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji Pozytywnych Idei oraz Fundacji Las na Zawsze.

– Wiemy, jak istotna jest troska o klimat i walka z emisją gazów cieplarnianych. Jako największe medium internetowe możemy kształtować najlepsze ekologiczne postawy. Chcemy edukować i pokazywać, jak każdy z nas może żyć lepiej i bardziej ekologicznie. Wyniki EkoTestu pozwolą nam wskazać zagadnienia w obszarze ekologii, którymi powinniśmy zająć się w pierwszej kolejności – mówi Joanna Pawlak, prezes Wirtualnej Polski Media S.A.

– Togetair to nie tylko Szczyt Klimatyczny. To przede wszystkim wiedza. Dlatego idziemy o krok dalej. Chcemy jeszcze mocniej edukować i dostarczać wiedzy w zakresie ekologii, bo tylko tak możemy wprowadzić realne zmiany, podejmować właściwe decyzje oraz trwale zmieniać nawyki. Dlatego wraz z Wirtualną Polską opracowaliśmy ogólnopolski test, dzięki któremu sprawdzimy wiedzę Polaków o ekologii w poszczególnych województwach. Wyniki pozwolą nam ocenić, w jakich aspektach powinniśmy wzmocnić edukację – mówi Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego Togetair.

Ogólnopolski EkoTest jest kolejnym etapem działań proekologicznych realizowanych  w ramach projektu „WP Naturalnie”. Od początku 2021 r. całość energii kupowanej przez spółkę ma gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych. W lipcu Wirtualna Polska kupiła już drugą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku. Na stronie głównej portalu działa licznik pokazujący o ile dzięki tym farmom oraz wprowadzonym zmianom spadła emisja CO2 do atmosfery w porównaniu do 2020 roku.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.