Polski start-up INKsearch otrzymał 2,1 mln zł z funduszy KnowledgeHub i Czysta3.VC

Założyciele platformy bookingowej łączącej artystów, salony tatuażu i klientów z ponad 30 krajów na świecie zamierzają przeznaczyć pieniądze na dalszą ekspansję zagraniczną oraz inwestycję w sztuczną inteligencję.

Umowa inwestycyjna na kwotę 2,1 mln zł między polskim start-upem INKsearch.co a funduszami KnowledgeHub i Czysta3.VC została podpisana 7 lipca br. – Chcemy, aby zagraniczni artyści poznali możliwości, jakie oferuje INKsearch.co. Digitalizujemy branżę, która obecnie nie ma software’u przeznaczonego dla siebie. Jest to ogromny potencjał do zagospodarowania, który chcemy wypełnić – mówi Mat Łagowski, prezes i współzałożyciel INKsearch.co. – Digitalizacja procesów w studiach tatuażu, gdzie artysta będzie mógł zarządzać działalnością za pośrednictwem jednej platformy, to naturalny kierunek rozwoju. INKsearch jest zatem odpowiedzią na realne potrzeby, dzięki czemu ma niezwykły potencjał wzrostu – uważa Szymon Janiak, partner zarządzający funduszu Czysta3.VC.

W ub.r. z platformy skorzystało pół miliona użytkowników, a w pierwszej połowie br. ich liczba wzrosła o 300 tys. Do końca 2021 r. INKsearch.co chce pozyskać do 1,2 mln nowych użytkowników. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem systemu CRM przeznaczonego dla studiów tatuażu, który ułatwi ich właścicielom i menedżerom zarządzanie lokalami. Start-up pracuje również nad stworzeniem nowatorskiego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji, które będzie z jeszcze większą skutecznością selekcjonować i dobierać projekty tatuaży do potrzeb klientów, m.in. na podstawie przeglądanych przez nich zdjęć.

Paweł Piasecki 1016 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.