Enea Ironman Gdynia po raz pierwszy na pełnym dystansie

Poznańska spółka energetyczna jest obecna na zawodach triathlonowych w Gdyni od siedmiu lat.

Enea Ironman Gdynia to 3,8 km pływania w Morzu Bałtyckim, następnie 180 km etapu kolarskiego na Kaszubach, a na koniec maraton, czyli bieg ulicami Gdyni o długości 42,2 km. Limit czasu na pokonanie całej trasy to 16 godzin. Zawody rozegrano 7 i 8 sierpnia, meta została zlokalizowana na plaży miejskiej w Gdyni. W niedzielę 8 sierpnia rywalizowano także na krótszym dystansie Ironmana 70.3 (pływanie 1,9 km, etap kolarski 90 km i półmaraton – 21,1 km). Zawody triathlonowe w Gdyni zorganizowano po raz dziewiąty, a siódmy pod szyldem Ironmana, ale po raz pierwszy na pełnym dystansie Ironmana – wystartowało na nim ponad 700 triathlonistów z 33 krajów.

Poznańska spółka energetyczna Enea od lat wspiera zawody triathlonowe w całej Polsce, a w Gdyni jest obecna od siedmiu lat. Na kibiców w Gdyni od piątku 6 sierpnia na plaży miejskiej czekała Rodzinna Strefa Enei z takimi atrakcjami jak skimboard, gry eko i trenażery ruchu. Spółka zorganizowała także akcję „Twoje waty, Twoja pomoc” – podczas ćwiczeń na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym chętni mogli zbierać kilowatogodziny, które następnie przeliczono na pieniądze przekazane instytucjom charytatywnym.

Enea to sponsor tytularny zawodów, a sponsorem oficjalnym jest Citi Handlowy.

Paweł Piasecki 948 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.