Nelson Peltz opuszcza Radę Dyrektorów Procter & Gamble

Peltz's Trian Fund Management nadal pozostaje głównym inwestorem koncernu z udziałami przekraczającymi 1,2 mld dol.

Procter & Gamble powiadomił, że CEO i założyciel Trian Fund Management Nelson Peltz nie będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko dyrektora w 2021 r. oraz wycofa się z Rady Dyrektorów na koniec kadencji. Peltz's Trian Fund Management nadal pozostaje głównym inwestorem koncernu z udziałami przekraczającymi 1,2 mld dol., a sam Nelson Peltz opuści radę, która zarządza spółką i kształtuje jej strategię. 

– Trian jako duży udziałowiec Procter & Gamble pozostaje wysoce przekonany o dalszym sukcesie P&G. Biorąc pod uwagę strategię firmy, zdyscyplinowaną realizację, strukturę organizacyjną opartą na odpowiedzialności i niezwykle silny zespół zarządzający, wierzymy w jej dalsze sukcesy. Trian wierzy, że pod przywództwem Davida Taylora i kierownictwem zarządu P&G firma jest dobrze przygotowana do odnoszenia dalszych sukcesów – napisał w swoim oświadczeniu Nelson Peltz.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.