Mediaplus i BMW Group realizują kampanie zeroemisyjne

W sierpniu w ramach projektu zostaną zrealizowane kampanie dla MINI Cooper SE - pierwszego w pełni elektrycznego MINI.

Agencja mediowa Mediaplus należąca do Group One rusza z inicjatywą, która pozwoli na realizację neutralnych klimatycznie kampanii. Jest to pierwsze tego typu działanie w Polsce, pozwalające obliczyć ślad CO2 oraz koszty jego rekompensaty. Program zostanie zaimplementowany po raz pierwszy we współpracy z marką MINI, należącą do BMW Group.

Mediaplus wprowadza program Green GRP autorstwa Mediaplus International. Dzięki tej inicjatywie marki mogą realnie wpłynąć na redukcję emisji CO2 do atmosfery  Już w sierpniu w ramach projektu zostaną zrealizowane kampanie dla MINI Cooper SE – pierwszego w pełni elektrycznego MINI.

- Na podstawie danych dostarczonych przez markę i dostawców mediów, nasz partner ClimatePartner oblicza ślad CO2 kampanii oraz koszty rekompensaty za pomocą specjalistycznego modelu ekonometrycznego. Następnie reklamodawca akceptuje koszty procesu, a ClimatePartner aranżuje rekompensatę ze wstępnie określonym projektem ochrony klimatu. W momencie emisji, kampania jest więc w pełni neutralna klimatycznie - opisuje działanie programu Katarzyna Łukasiewicz Head of International Communication w Mediaplus.

- W ciągu najbliższych lat MINI chce dynamicznie rozwijać się w obszarze zeroemisyjności, a w 2030 r. stanie się marką w pełni elektryczną. Przystąpienie przez nas do nowego projektu agencji Mediaplus to kolejny dowód na to, że do tematu zrównoważonego rozwoju podchodzimy świadomie i chcemy wspierać zmiany w tym kierunku nie tylko w zakresie produkcji czy użytkowania pojazdów. - mówi Karolina Socha, marketing manager Mini. 

Tomasz Wygnański 740 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.