Koncesja dla TVN oraz obiektywność informacji - badanie Research Partner

Liderem pod względem obiektywności informacji jest TVN24. 57% badanych odpowiedziało "zdecydowanie nie" na pytanie o to, czy stacja ta powinna utracić koncesję na nadawanie w Polsce.

Badanie dotyczące opinii Polaków na temat obiektywności telewizyjnych programów informacyjnych oraz odebrania TVN24 prawa do nadawania na terenie Polski zostało przeprowadzone przez Research Partner dniach 13-16 sierpnia br. na panelu Ariadna. Ponad 60% respondentów wyraziło pogląd, że najbardziej obiektywne informacje podają stacje należące do TVN oraz Polsatu. Zdecydowanym liderem jest TVN24, który wymieniło 22% ankietowanych. 16% badanych wskazało Polsat, a prawie 15% serwisy TVN. Serwisy Telewizji Polskiej (TVP Info oraz TVP) wybrało niespełna 11% dorosłych Polaków.

Zdecydowana większość badanych (70%) uważa, że stacja TVN nie powinna utracić prawa nadawania na terenie Polski, w tym 57% "zdecydowanie nie", a 13% "raczej nie".

Paweł Piasecki 980 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.