Łukasz Wojtusik w RMF Classic

Będzie nowym gospodarzem porannego programu "Śniadanie mistrzów".

Od września Łukasz Wojtusik będzie prowadzić poranne pasmo w RMF Classic „Śniadanie mistrzów” – codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 10. W paśmie prócz muzyki filmowej nadawane są informacje („Fakty RMF Classic", co pół godziny), przeglądy prasy, serwis gospodarczy „Pasaż ekonomiczny”, „Datownik historyczny”, informacje dla kierowców i prognoza pogody.

Wojtusik od 2005 r. był związany z Grupą Radiową Agory jako szef krakowskiego newsroomu, dziennikarz i reporter. W Radiu Tok FM prowadził autorski program kulturalny „Krakowskie Przedmieście”. Jest też autorem podcastu książkowego „Alfabet Wojtusika”, dostępnego na Spotify (dotąd 33 odcinki). W 2013 r. kapituła Nagrody Dziennikarzy Małopolski uznała go za najlepszego dziennikarza kulturalnego.

RMF Classic jest stacją ponadregionalną, obecną w 21 miastach Polski, adresowaną głównie do słuchaczy w wieku 30-54 lat, mieszkających w dużych miastach i aglomeracjach, wykształconych i pracujących na prestiżowych stanowiskach. Jej znakiem rozpoznawczym jest muzyka filmowa i klasyczna.

Paweł Piasecki 895 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.