Orlen też chce mieć własne automaty do paczek

Pierwsze - już we wrześniu, a do 2022 r. - 2 tys. automatów.

PKN Orlen, właściciel sieci kiosków i saloników prasowych Ruch oraz ponad 1,8 tys. stacji paliw, chce wybudować sieć swoich własnych automatów do odbioru przesyłek. To w ramach popularyzacji usługi Orlen Paczka.

Pierwszych ok. 200 automatów ma stanąć jeszcze we wrześniu br., a do końca 2022 r. ma ich być blisko 2 tys. Jak zapowiada operator, klienci będą mogli też korzystać z aplikacji mobilnej, która m.in. pozwoli bezdotykowo odebrać przesyłkę z automatu paczkowego.

Liderem na rynku paczkomatów jest InPost, który ma ich w kraju ponad 13 tys. Swoje własne maszyny zaczęło instalować także Allegro, największy serwis e-commerce w kraju (do końca br. chce ich mieć 1,5 tys.). Swoją sieć buduje Poczta Polska - w przyszłym roku chce mieć 2 tys. automatów. Ponadto urządzenia tego rodzaju testuje także chiński AliExpress,

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.