Electrolux razem z Ubrania do Oddania uruchamia cyrkularny e-butik Nosdluzej.pl

Projekt ma zachęcać do umiaru w konsumpcji.

Z początkiem września wystartował cyrkularny e-butik Nosdluzej.pl. Projekt ma zachęcać do umiaru w konsumpcji i przekonywać, że dobrze zaprojektowanych rzeczy można używać jak najdłużej. Nosdluzej.pl to miejsce, w którym można kupić ubrania i akcesoria z drugiej ręki. Platforma jest kolejną odsłoną rozpoczętej w lipcu letniej aktywacji marki Electrolux,
realizowanej w ramach globalnej kampanii "Pierz, susz, noś dłużej” i promującej modę cyrkularną. E-butik Electrolux uruchamia wspólnie z firmą Ubrania do Oddania.

Każdego roku do wytworzenia nowych ubrań zużywane są ok. 93 mld m sześc. wody, a w trakcie procesu ich produkcji wyemitowanych zostaje ok. 1,2 miliarda ton dwutlenku węgla. Tylko 1% materiałów zużytych do produkcji tkanin poddawany jest recyklingowi, a miliony ton ubrań trafiają na śmietnik. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest tzw. fast fashion, a gospodarka większości współczesnego świata działa na zasadzie "kup, zużyj, wyrzuć”.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.