Wybrane mecze Ligi Mistrzów UEFA na antenach TVP

Nadawca publiczny pozyskał prawa do pokazywania w kanale otwartym jednego środowego meczu tych rozgrywek.

 

"Nie było łatwo, ale mamy to. Najlepsza liga świata nadal w TVP!" - poinformował na Twitterze Jacek Kurski, prezes TVP. Przez kolejne dwa sezony TVP pokaże najlepsze piłkarskie klubowe rozgrywki na świecie – Ligę Mistrzów. Nadawca publiczny pozyskał sublicencję od Telewizji Polsat. Wartość umowy nie została podana.

Piłkarską Ligę Mistrzów UEFA w sezonach 2021/2022 i 2022/2023 będzie można oglądać również w sieci bez dodatkowych opłat: na stronie TVPSport.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport oraz Smart TV.

W każdej kolejce TVP pokaże jeden środowy mecz. Dodatkowo przygotowywany będzie magazyn skrótów, w którym pokazane zostaną wszystkie bramki, które padły we wtorkowych i środowych spotkaniach. Pierwszy mecz pokazany zostanie 15 września. Wówczas kibice będą mogli obejrzeć spotkanie Inter Mediolan vs. Real Madryt.

W startującym sezonie transmisje będą nadal dostępne na kanałach: Polsat Sport Premium 1 oraz Polsat Sport Premium 2, a także poprzez cztery dodatkowe serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium, które są uruchamiane we wtorki i środy, kiedy rozgrywane są spotkania Ligi Mistrzów UEFA.

TVP finalizuje też rozmowy na temat transmitowania meczów innych rozgrywek piłkarskich europejskich klubów.

Piotr Machul 346 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.