HBO Max w Polsce w 2022 r. [wideo]

A na 26 października 2021 r. zaplanowano debiut serwisu w Europie - najpierw w krajach nordyckich i Hiszpanii.

HBO Max, serwis streamingowy D2C należący do koncernu WarnerMedia, zadebiutuje w Europie 26 października tego roku. Pierwszymi sześcioma krajami, w których udostępniona zostanie nowa platforma, będą: Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania i Andora.

W 2022 r. serwis HBO Max uruchomiony zostanie także na 14 kolejnych rynkach. Wśród nich będzie Polska. Pozostałe kraje to: Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia. W przyszłym roku serwis będzie uruchomiony również w kolejnych krajach.

HBO Max zostanie zaprezentowane europejskiej publiczności podczas specjalnego wirtualnego wydarzenia, które odbędzie się w październiku br. W jego trakcie przedstawiony zostanie zarówno sam serwis, jak również oferta programowa i cenowa.

HBO Max zaoferuje użytkownikom – po raz pierwszy w Europie w ramach jednego serwisu – produkcje, za które odpowiadają marki należące do WarnerMedia, takie jak Warner Bros., HBO, DC czy Cartoon Network. Będą wśród nich też produkcje Max Originals.

- Uruchomienie HBO Max w Europie to dla nas historyczny moment. Filmy i seriale wyprodukowane przez spółki należące do WarnerMedia, takie jak „Harry Potter”, „Gra o tron” czy „Teoria wielkiego podrywu” mają swoich fanów w całej Europie. Serwis HBO Max został stworzony po to, aby zapewnić możliwość wygodnego i intuicyjnego oglądania ulubionych produkcji, jak również pozostałych znakomitych tytułów dostępnych w jego ofercie programowej - powiedział Johannes Larcher, head of HBO Max International.

– Unikatowe i ekskluzywne połączenie kultowych produkcji Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network czy Max Originals, w tym także naszych produkcji lokalnych, stworzy serwis streamingowy, który pokochają fani w Europie – uważa Christina Sulebakk, general manager HBO Max EMEA.

W maju 2020 r. serwis HBO Max zadebiutował na terenie Stanów Zjednoczonych, a w czerwcu br. został uruchomiony na pierwszych rynkach poza Stanami Zjednoczonymi - w 39 krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy HBO w Europie, w tym HBO Go w Polsce. Wcześniej debiut HBO Max w Polsce planowano na drugą połowę 2021 r. O planowanym starcie serwisu w Polsce pisaliśmy w MMP24 w wydaniu z 4 grudnia 2020 r.

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.