KinoGram: nowe kino w Warszawie

Mieści się w zrewitalizowanej Fabryce Norblina - kompleksie, którego inwestorem jest Grupa Capital Park.

KinoGram ma 7 kameralnych, klimatyzowanych sal, w których łącznie może zasiąść 550 widzów - największa z nich mieści 115 osób. Dwie z sal wyposażone są w system dźwiękowym Dolby ATMOS. W każdej są wygodne kanapy i fotele oraz drewniane stoliki. W zrewitalizowanym kompleksie Fabryki Norblina ma obecnie siedzibę Gildia Reżyserów Polskich, która będzie współtworzyła ofertę nowego kina. Wśród planowanych wydarzeń są m.in. wykłady mistrzowskie reżyserów i wybitnych postaci kina, wywiady "Jeden na jeden" (reżysera z reżyserem), premiery filmowe połączone z dyskusjami, retransmisje ważnych wydarzeń i uroczyste gale branżowe.

Aplikacja mobilna Fabryka Norblina umożliwi widzom KinoGram dostęp do kalendarza wydarzeń oraz zakup biletów, a także zamówienie napojów i przekąsek wprost do fotela na sali kinowej, ułatwi również płacenie za parking.

Bilety do nowego kina pojawiły się w sprzedaży 7 września w aplikacji oraz na stronie internetowej. Pokazy filmów startują 10 września.

KinoGram ma też własny festiwal filmów krótkometrażowych (KinoGram International Film Festival, czyly KIFF) ogłoszony na początku lipca. Zgłoszenia można wysyłać do 30 października. Przez cały listopad odbywać się będą projekcje wyselekcjonowanych zgłoszeń, a na 30 listopada zaplanowano Gala KIFF, w trakcie której zostaną
ogłoszone zwycięskie filmy wybrane przez jury pod przewodnictwem Kasi Adamik.

Paweł Piasecki 1032 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.