Allegro Pay ma powtórzyć sukces programu Smart!

W pierwszym półroczu Allegro udzieliło 0,5 mld zł pożyczek w formie odroczonych płatności, na koniec roku chce podwoić tę kwotę.

Allegro, największy w kraju serwis zakupów internetowych (e-commerce) wprowadza tzw. odroczone płatności za zakupy pod marką Allegro Pay. Przez rok testował to rozwiązanie, a od teraz będzie ono dostępne dla wszystkich kupujących na platformie.

W praktyce sprowadza się to do pożyczenia przez Allegro pieniędzy kupującym. Sprzedawca otrzymuje należność natychmiast, a kupujący rozkłada zakup na raty. Po angielsku nazywa się to Buy Now, Pay Later, czyli BNPL. W ciągu pierwszego półrocza br. Allegro udzieliło w ten sposób 0,5 mld zł pożyczek, a na koniec roku celuje w podwojenie tej kwoty - do 1 mld zł.

- Po sukcesie Allegro Smart!, który już wszedł do codziennego języka jako synonim łatwych i oszczędnych zakupów online, nasi klienci mogą teraz w pełni skorzystać na kolejnym produkcie Allegro, który poprawia doświadczenia zakupowe. Naszym celem w Allegro jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają zakupy w sieci. To dzięki tej strategii zyskaliśmy zaufanie ponad 13 mln aktywnych kupujących - przekonuje Francois Nuyts, prezes Allegro.

W samym tylko drugim kwartale Allegro Pay udzieliło 347 mln zł pożyczek w ramach BNPL, prawie podwajając tę wartość względem pierwszych trzech miesięcy roku. Tę usługę Allegro reklamuje sloganem: "Kup teraz, zapłać później!".

Maciej Burlikowski 1723 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.