Viaplay będzie transmitować w Polsce mecze NHL na wyłączność

Umowa dotycząca przekazu live najlepszej ligi hokejowej świata obejmuje lata 2021-2026.

Nordic Entertainment Group (NENT Group) podpisała pięcioletnią umowę z National Hockey League (NHL), najlepszą na świecie ligą hokeja na lodzie. Umowa gwarantuje NENT Group prawa do transmisji meczów hokejowych NHL na wyłączność za pośrednictwem platformy Viaplay.

Umowa rozszerza długoterminowe partnerstwo Grupy NENT i NHL na dziewięć krajów europejskich, w tym Polskę. W dokumencie mowa jest o transmisji nawet 1,4 tys. meczów przez pięć lat. Transmisje dla widzów z Polski będą miały polski komentarz. Przygotowywane są też lokalne programy studyjne związane z tymi rozgrywkami. Polscy widzowie zyskują też dostęp do meczów live szwedzkiej ligi hokejowej SHL.

Wartość umowy NENT Group – NHL nie została ujawniona.

 

Piotr Machul 346 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.