Adam Marciniak dołącza do zarządu Grupy CCC

Obejmie stanowisko wiceprezesa ds. technologii i digitalizacji. Wcześniej podobne stanowisko zajmował w PKO BP.

16 września br. Adam Marciniak objął stanowisko wiceprezesa zarządu Grupy CCC ds. technologii i digitalizacji. Będzie sprawować nadzór nad rozwojem technologii, cyfryzacji oraz cyberbezpieczeństwa przy ścisłej współpracy z biznesowymi funkcjami sprzedaży stacjonarnej, analityki CRM oraz e-commerce.

Ostatnio, od 2017 r., Marciniak był członkiem zarządu PKO BP odpowiedzialnym za obszar technologii, cyberbezpieczeństwo oraz szkolenia i rozwój pracowników. Współtworzył takie rozwiązania jak BLIK, IKO, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, cyfrowa tożsamość w administracji, ogólnopolski system eRejestracji na szczepienia covid oraz koncepcję Chmury Krajowej. Przez niemal całą 20-letnią karierę związany był z branżą finansową, w tym przez prawie 11 lat pracował na różnych stanowiskach w PKO BP, a przez 7 lat w Banku Pekao.

Jest jednym z najlepszym krajowych specjalistów od cyfrowej transformacji biznesu, w tym spółek z sektora bankowego oraz instytucji publicznych. Był przewodniczącym prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, przewodniczącym Grupy Ekspertów IT działającej w Ministerstwie Finansów oraz członkiem Zespołu Doradców IT przy Ministerstwie Zdrowia. Przewodniczył również radom nadzorczym spółek Operator Chmury Krajowej i PKO BP Finat.

Ukończył studia informatyczne na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

 

Paweł Piasecki 754 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.