Innogy zmieni się w E.ON w grudniu

Rebranding jest ostatnim etapem dwuletniego procesu integracji, który rozpoczął się w 2019 r., gdy E.ON przejął aktywa Innogy od RWE.

W grudniu br. Innogy Polska oficjalnie zmieni nazwę na E.ON Polska. Zmienią się również logotypy i nazwy poszczególnych spółek należących do grupy, w tym Innogy Stoen Operator w Warszawie. Stołeczny dystrybutor energii elektrycznej będzie teraz nazywać się Stoen Operator z dopiskiem "powered by E.ON" w logotypie. Foton Technik zmieni nazwę na E.ON Foton, a Innogy Polska Solutions, działająca w obszarze Energy Infrastructure Solutions, przemianuje się na E.ON Polska Solutions. Nazwa spółki E.ON edis oraz jej podległych spółek córek, jak np. Szczecińska Energetyka Cieplna, pozostają bez zmian.

Jeszcze we wrześniu uruchomiona zostanie strona WWW dotycząca rebrandingu. Planowana jest też kampania informacyjna PoznajMY się (nawiązująca do hasła "MY może więcej"), która ma na celu przedstawienie dotychczasowym klientom firmy marki E.ON. W kampanii zaprezentowane zostaną historie trójki bohaterów podejmujących inicjatywy proekologiczne w swoich społecznościach przy wykorzystaniu rozwiązań dostępnych w E.ON.

Grupa E.ON to jeden z największych europejskich koncernów energetycznych z aktywami o wartości ok. 35 mld euro, obsługujący ok. 53 mln klientów na 15 rynkach, w tym ponad 1 mln w Polsce. Skupia operatorów dystrybucji energii elektrycznej i gazu ziemnego. Zatrudnia ponad 78 tys. osób, w tym 3,5 tys. w spółkach w Polsce.

Paweł Piasecki 998 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.