Grupa Canal+ nabywa większościowy pakiet udziałów w SPI International

Zarząd i struktura bez zmian.

Canal+ przejmuje pakiet większościowy w SPI International (70% udziałów). Transakcja ma pozwiolić Canal+ poszerzyć inwestycje w kontent i wzmocnić ofertę na różnych rynkach.

- Przejęcie SPI International jest częścią strategii, którą realizujemy od kilku lat. Canal+ posiada obecnie 22 miliony abonentów w ponad 40 krajach, w tym 15 w Europie. Postawiliśmy sobie za cel osiągnięcie minimum 30 milionów abonentów do 2025 roku, a SPI International będzie z pewnością kluczowym atutem w realizacji tych ambicji – powiedział Maxime Saada, prezes Grupy Canal+.

Zachowany zostanie obecny zespół zarządzający. Nie zmieni się też struktura operacyjna. Zgodnie z umową, która pozwoli na połączenie know-how obu podmiotów, założyciel i prezes zarządu SPI - Loni Farhi oraz Berk Uziyel - będą nadal zarządzać SPI i rozwijać jej działalność przy wsparciu komitetu wykonawczego.

"Canal+ i SPI mają wspólną wizję ciągłego wzrostu i silnej obecności na rynkach międzynarodowych. Od lat jesteśmy strategicznymi partnerami i zbudowaliśmy w tym czasie świetną relację biznesową, opierającą się na współpracy oraz wspólnym osiąganiu celów. Teraz łączymy siły pod jednym dachem. Dzięki Canal+ wzrost SPI jeszcze bardziej przyśpieszy, a obie firmy wykorzystają naturalne synergie. […] Nasze połączone siły z pewnością przyczynią się do wzmocnienia naszego portfolio produktów rozrywkowych i pozwolą poszerzyć dystrybucję naszych fascynujących treści do znacznie większej liczby odbiorców" - napisali we wspólnym oświadczeniu Loni Farhi i Berk Uziyel.

- Ta transakcja jest krokiem strategicznym dla rozwoju naszego europejskiego kontentu. Pozwoli nam ona na wypracowanie nowych synergii i działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie CANAL+ prowadzi działalność za pośrednictwem marek M7 – skomentował Jacques du Puy, prezes Canal+ International.

Wartość transakcji nie została podana.

Grupa Canal+ jest operatorem płatnej telewizji. Prowadzi działalność w Europie, Afryce i Azji. Grupa ma na całym świecie 21,8 mln abonentów, w tym 8,7 milionów we Francji. Dzięki StudioCanal i Kino Świat, grupa jest również europejskim liderem w produkcji, zakupie i dystrybucji filmów fabularnych oraz seriali telewizyjnych. Grupa Canal+ jest własnością koncernu Vivendi.

SPI International to globalna firma medialna, posiadająca w swoim portfolio 42 kanały telewizyjne i liczne produkty cyfrowe. Grupa SPI jest m.in. właścicielem kanałów Film1, Kino Polska, Stopklatka, Dizi i Zoom TV oraz dostawcą usług streamingowych.

 

Piotr Machul 348 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.