TVN24 ma koncesję

KRRiT podjęła decyzję cztery dni przed wygaśnięciem obecnej koncesji dla tej stacji.

Wczoraj wieczorem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakończyła postępowanie w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Podczas głosowania cztery głosy były za przyznaniem koncesji, a jeden przeciw. KRRiT podjęła decyzję cztery dni przed wygaśnięciem obecnej koncesji dla tej stacji.

Przed głosowaniem KRRiT podjęła uchwałę, która w opinii rady była niezbędna dla podjęcia decyzji o przyznaniu koncesji na kolejne lata. KRRiT chce wymusić zmianę właścicielską stacji bez konieczności nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

"KRRiT stwierdza, że w jej ocenie w świetle obecnie obowiązujących przepisów prawa, nie jest uprawnionym do uzyskania koncesji w zakresie rozpowszechniania programów radiowych lub telewizyjnych w Polsce, podmiot z siedzibą w Polsce, w którym udział kapitałowy podmiotu dominującego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przekracza 49%" – napisano w uchwale.

Oznacza to, że zdaniem rady – w świetle obowiązujących obecnie przepisów – właścicielem TVN nie powinna być amerykańska firma Discovery. W dokumencie KRRiT nie doprecyzowano jednak ani harmonogramu, ani terminu wprowadzenia zmiany właścicielskiej.

 

 

 

 

 

Piotr Machul 313 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.