Podwójna hybryda

O kolejnej inicjatywie McCann Poland opowiada Wojciech Borowski, group CEO.

Od samego początku pandemii bardzo bacznie obserwujemy i monitorujemy jej wpływ na pracowników.  Widzimy jak ewoluują ich przyzwyczajenia i wytwarza się u nich nowe zwyczaje. Dodatkowo bacznie śledzimy trendy globalne w branżach usługowych i uczestniczymy w programie wymiany wiedzy wewnątrz McCann na świecie, które rozwiązanie są wdrażane aby najlepiej dostosować nowe realia pracy do specyfiki naszej branży i potrzeb biznesowych naszych klientów.

Pandemia jak i praca zdalna sprawiły, że więzi pomiędzy ludźmi i zespołami znacząco uległy zmianie, co dla wielu naszych pracowników i klientów okazało się bardzo dużym wyzwaniem. Przeprowadziliśmy wśród naszych pracowników ankiety dotyczące optymalnej lokalizacji biura, jak i oczekiwań jego zalet funkcjonalnych.  Okazało się że optymalnym rozwiązaniem jest zaproponowanie im dwóch biur, które są poniekąd z dwóch różnych światów.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom zespołów, McCann Poland uruchomił autonomiczny Co-Work dla wszystkich pracowników grupy na początku września tego roku. To biuro w samym sercu Warszawy z otwartą i przestrzenią powierzchnią idealnie nadającą się do pracy koncepcyjnej.  Dodatkowym plusem tego miejsca jest duża dozę bodźców

zewnętrznych i oferty „centrum” tuż za bramą wejściową na Hożej 51. Druga lokalizacja mieści się na Służewcu oferująca pracownikom i gościom powierzchnię biurowa w pełni funkcjonalną z dużą ilością miejsc parkingowych, zamykanych gabinetów, przestronnych sal konferencyjnych, będąc usytuowana blisko lotniska. To umiejscowienie powoduje że lokalizacyjnie jest bardzo wygodna dla gości i klientów zagranicznych oraz osób które muszą przyjeżdżać do biura samochodem z poza Warszawy. Dodatkowo wykorzystując obie lokalizacje utrzymujemy możliwość pracy w pewnym wymiarze w pełni zdalnie, tj. łącząc hybrydową pracę zdalną z częściowym powrotem do zróżnicowanych koncepcyjnie biur. 

To kolejna inicjatywa McCann Poland pozwalającą na większą elastyczność i dostosowanie się do zmian na rynku pracy. Naszym głównym celem jest umożliwienie pracownikom większą dowolność efektywnej pracy w jak najbardziej przyjaznym otoczeniu. Mając na uwadze że zatrudniamy odpowiedzialnych, zaangażowanych profesjonalistów wierzymy że taki model tworzy warunki który wspiera najwyższą jakość ich pracy a co za tym idzie realizacji pełnego potencjału naszej agencji.

Wojciech Borowski, group CEO McCann

zdjęcia: Radekk Florczak, McCann Poland

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.