Start nowej platformy Ekstraklasa.org

Przygotowały ją spółka Ekstraklasa i firma TISA.

Ekstraklasa uruchamia nową, rozbudowaną technologicznie platformę, będącą źródłem wszystkich niezbędnych informacji dla kibiców rozgrywek ligowych. Nowa odsłona Ekstraklasa.org wraz z zaawansowanym centrum statystycznym będzie w pełni zintegrowana z aplikacją mobilną rozgrywek. Zdaniem kierownictwa spółki Ekstraklasa SA serwis pozycjonuje PKO Bank Polski Ekstraklasę wśród najbardziej zaawansowanych technologicznie lig piłkarskich na świecie.

W listopadzie 2017 r. Ekstraklasa wprowadziła na rynek swoją pierwszą oficjalną aplikację mobilną, która już w drugim sezonie funkcjonowania była najlepiej ocenianą aplikacją ligową w Europie. Do dzisiaj pobrało ją i aktywnie używa blisko 240 tys. kibiców.

– Doświadczenia zebrane w trakcie prac nad poprzednią aplikacją i stroną internetową wyznaczyły nam kierunek, w którym powinna być rozwijana nowa platforma, także w kontekście współpracy z naszymi partnerami – Totalizatorem Sportowym oraz PKO Bankiem Polskim. Na tej bazie budujemy całkowicie nowy digitalowy ekosystem, w którego skład wejdą Ekstraklasa.org, Ekstraklasa.tv, Fantasy Ekstraklasa oraz nasze kanały social media – mówi Marcin Pelc, menedżer ds. nowych mediów w Ekstraklasie SA.

Kluczową zmianą w porównaniu z poprzednią wersją strony oraz aplikacji jest rozbudowane centrum meczowe, w ramach którego dostępne są oficjalne statystyki PKO BP Stats.

Platforma oraz aplikacja zostały przygotowane przez Ekstraklasę wspólnie z firmą TISA.

Piotr Machul 359 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.