80 tys. zł w puli nagród w Konkursie im. Janusza Majki na Podcast Roku

Zwycięzców poznamy 21 listopada.

Konkurs na Podcast Roku, otwarty dla profesjonalistów i amatorów, jest formą upamiętnienia redaktora Janusza Majki, związanego przez 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie, który w lutym br. zmarł na COVID. Partnerem strategicznym konkursu jest platforma Incredible Inspirations Sebastiana Kulczyka, która ufunduje specjalną nagrodę tematyczną w kategorii „Dziecko w świecie nowych technologii”. Nagrody w pozostałych kategoriach ufundują mecenasi - Google Polska, Audioteka, Tandem Media, Lancerto, Bispol, Best Construction i Miasto Rzeszów. Organizatorem pierwszej edycji konkursu jest firma Podcastroku.pl, a partnerem Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego z siedzibą w Rzeszowie.

W składzie jury konkursu są m.in. Marcin Łukawski - dziennikarz Radia 357, a wcześniej Programu 3 PR, Marcin Skonieczny - chief formalist w Patronite.pl i partner zarządzający Dige, Szymon Jadczak - dziennikarz WP.pl, członek Instytutu Zamenhoffa, Aleksandra Dąbrowska - head of production Audioteki, Michał Dobrzański - pomysłodawca raportu "Słuchacz podcastów w Polsce", Tandem Media, Karol Stryja - influencer, właściciel The Podcast Makers, Justyna Dżbik-Kluge - dziennikarka Radia Zet i Radia Kolor, oraz Katarzyna Błaszczyk - reportażystka radiowa i współzałożycielka inicjatywy Torba Reportera i Podcastera.

Twórcy podcastów mogą się zgłaszać do 15 października, a zwycięzców wyłonionych przez kilkunastoosobowe jury poznamy na gali finałowej w Rzeszowie 21 listopada.

 

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.