Radio Nowy Świat ogłosiło jesienną ramówkę [wideo]

Swój pierwszy autorski program w życiu poprowadzi w RNŚ Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy.

„Dziękuję za wypowiedź” - dwugodzinny, cotygodniowy autorski program Adama Nowaka, piosenkarza i autora tekstów, lidera zespołu Raz Dwa Trzy pojawi się w Radiu Nowy Świat po raz pierwszy w poniedziałek 4 października o godz. 14.

To jedna z nowych pozycji w jesiennej ramówce stacji, którą przedstawiła 1 października podczas transmisji live Magda Jethon. Redaktor naczelna RNŚ zapowiedziała także trzy inne premierowe programy. W sobotę w godz. 18:00 – 19:00 magazyn kulturalny „Mięta do popkultury” z rozmowami o literaturze, teatrze i filmie poprowadzi Katarzyna Oklińska. W poniedziałkowe przedpołudnia w godz. 10:00 – 11:00 Agnieszka Lipka-Barnett poprowadzi audycję „Café de Paris”, a w czwartki w godz. 10:00 – 11:00 Maria Zamachowska grać będzie „Numer na Bis” (piosenki wybierane będą przez słuchaczy).

Pojawią się także cztery nowe podcasty o tematyce muzycznej dostępne dla Patronów Radia Nowy Świat (osób opłacających abonament na wybraną przez siebie kwotę). Poprowadzą je Mateusz Andruszkiewicz ("Tylko hip-hop"), Maciej Jankowski („Wszystko gra… ostrzej”), Marcelina Słomian („Dobrze nastrojone po polsku”) i Adrianna Calińska-Czaniecka („Progresywni wirtuozi”).

RNŚ wspiera obecnie w serwisie Patronite.pl (stan na 2 października) 29322 patronów wpłacających 604 507 zł miesięcznie. Łączna suma wpłat na RNŚ przekroczyła już 12 milionów zł. Pod względem liczby patronów i wysokości miesięcznych wpłat liderem w Patronite jest jednak drugie radio online wywodzące się z Trójki - Radio 357 (odpowiednio 33522 patronów i 681 817 zł). Radio 357, które ruszyło na początku br., zebrało łącznie od słuchaczy ponad 7 milionów.

Paweł Piasecki 820 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.