Antenna Group przejmuje portfolio Sony Pictures Television Network w regionie CEE

Nowego właściciela mają 22 kanały płatnej telewizji - w tym AXN i Viasat - oraz dwa serwisy OTT na 12 rynkach.

Międzynarodowa grupa medialna Antenna, prowadząca inwestycje i działalność w Ameryce Północnej, Europie oraz Australii, porozumiała się z Sony Pictures Television w sprawie zakupu kanałów płatnej telewizji AXN, Sony i Viasat w Europie Środkowo-Wschodniej oraz usług na żądanie w ramach dużej inwestycji w regionie. Oznacza to, że Antenna Group przejmuje 22 kanały płatnej telewizji oraz dwa serwisy OTT na 12 rynkach.

Nowo nabyte kanały rozrywkowe i usługi na żądanie osiągają 90% penetracji rynku płatnej telewizji z ponad 24 mln abonentów na 12 terytoriach: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna i Czarnogóra.

22 kanały, które obejmują marki AXN i Viasat, pokazują oryginalne produkcje największych studiów, w tym Sony Pictures Entertainment, CBS, Warner Bros, NBC Universal, Disney i eOne.

- Antenna Group nieustająco poszukuje możliwości inwestycji w sektorze medialnym na całym świecie, region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje dla nas ważnym celem. Inwestujemy w tym regionie od ponad 20 lat, starając się zapewnić lokalnie najlepsze programy rozrywkowe i informacyjne. To przejęcie jest kolejnym krokiem w tym kierunku, jednocześnie otwierającym perspektywę dalszego wzrostu na tych rynkach – powiedział Theodore Kyriakou, dyrektor generalny Antenna Group.

- Cieszę się, że mogę powitać w Antenna Group zespoły Sony Networks w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Razem wznowimy nasze starania na rzecz zapewnienia rozrywki rzeszom fanów, którzy zaufali AXN i Viasat, a tym samym potwierdzimy naszą pozycję jako preferowanego partnera dostarczającego treści dla operatorów płatnej telewizji i reklamodawców, którzy podzielają nasze ambicje rozwijania rynku płatnej telewizji w Europie Środkowo-Wschodniej – dodał Adam Theiler, dyrektor generalny pay TV Antenna Group B.V.

Antenna Group jest międzynarodową organizacją mediową dostarczającą treści i tworzącą kontent rozrywkowy, która ma w portfolio telewizję, OTT, radio, platformy cyfrowe, muzykę oraz podmioty z branży wydawniczej i edukacyjnej w Europie, Ameryce Północnej i Australii. Antenna była jednym z pierwszych inwestorów w Facebooka, Twittera i Spotify. Grupa Antenna inwestuje też w takie podmioty jak The Raine Group, Vice Media czy Imagine Entertainment.

SPT jest spółką należącą do Sony Pictures Entertainment, filii Sony Group Corporation z siedzibą w Tokio.

 

Piotr Machul 329 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.