Free Now z kampanią “Dla różnych i równych podróżnych" [wideo]

Za kreację odpowiada polski oddział marketingu Free Now przy współpracy z agencją Leo Burnett.

Najnowsza kampania Free Now, niemieckiej platformy mobilności miejskiej z siedzibą główną w Hamburgu, przygotowana we współpracy z agencją Leo Burnett, ma podkreślać wartości marki -
inkluzywność, równość i wolność. Spoty i hasła kampanii prowadzonej w kanałach digital i OOH stworzone są na zasadzie poszukiwania podobieństw w różnicach i dotykają aktualnych kwestii, m.in. praw osób LGBT+. Kampania chce też przypominać o uniwersalnym prawie do wolności w wyrażaniu siebie. Jednym z jej elementów jest promowanie języka inkluzywnego i form żeńskich, tam gdzie dotąd funkcjonowały wyłącznie formy męskie, np. “kierowczynie” zamiast "kierowcy" w odniesieniu do kobiet współpracujących z platformą. Hasła takie jak np. “Dla kleru i queeru” czy "dla LGBT+ i 500+" przywołują odmienne postawy i poglądy czy status społeczny, ale skonstruowane są na zasadzie językowego podobieństwa, sugerując, że firma jest otwarta na wszystkich.

Free Now udostępnia swoim kierowcom i kierowczyniom materiały edukacyjne na temat inkluzywności i poszanowania różnorodności opracowane przez Grupę Stonewall - działające od 2015 r. polskie stowarzyszenie walczące o prawa osób LGBT+, organizatora Marszu Równości w Poznaniu oraz Poznań Pride Week. Edukacja ma być prowadzona również wśród pasażerów. Free Now będzie ponadto wspierać prowadzony przez Grupę Stonewall serwis internetowy o transpłciowości Tranzycja.pl.

Free Now jest częścią joint venture niemieckich koncernów motoryzacyjnych BMW i Daimler. W Polsce platforma dostępna jest w 7 największych miastach i oferuje zamówienie przejazdów samochodem oraz wynajem hulajnóg elektrycznych.

Paweł Piasecki 1017 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.