Danone ma nowego szefa

Po raz pierwszy połączono wszystkie trzy spółki pod jednym kierownictwem.

Polski oddział francuskiego koncernu żywnościowego Danone ma nowego szefa - dyrektorem generalnym został Paweł Piątek, dotychczasowy prezes Nutricia. Jak podkreśla koncern po raz pierwszy w jedną strukturę połączono wszystkie trzy spółki należące do koncernu: producenta wód butelkowanych i napojów Żywiec Zdrój, producenta przetworów mlecznych - Danone i producenta żywności dla dzieci - Nutricia. Piątek będzie pierwszą osobą o tak szerokich kompetencjach zarządczych i swobodzie działań biznesowych w strukturach korporacyjnych Danone. Nowy dyrektor generalny pracuje dla Danone od 14 lat. Ma blisko 30-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze FMCG.

Dla Danone Polska jest w pierwszej dziesiątce rynków na świecie i pierwszej piątce w Europie.

Maciej Burlikowski 1723 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.