Skoki narciarskie w ofercie TVN Grupy Discovery, po dwóch dekadach niemal znikają z anten TVP

Nadawca TVN i właściciel Playera znacząco poszerza ofertę związaną ze sportami zimowymi. Puchar Świata w skokach narciarskich w TVP pokazywany były od 21 lat. Teraz nadawca publiczny zachował jedynie prawo do transmisji zawodów pucharowych w Wiśle i Zakopanem.

Skoki narciarskie, jedna z ulubionych dyscyplin sportowych Polaków, będą transmitowane w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie Player. Będzie to jeden z filarów zimowej oferty sportowej TVN Grupa Discovery w Polsce, której najważniejszym elementem są Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.

Discovery Sports na mocy umowy z Infrontem przedłużyło do końca sezonu 2025/26 prawa do transmisji Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich (poza konkursami rozgrywanymi w Rumunii; prawa do zawodów w Austrii i Szwajcarii wynikają z innych umów), narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Oferta zimowa TVN Grupy Discovery w tym Eurosportu obejmuje również prawa do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, Pucharu Świata IBU i mistrzostw świata w biathlonie. (Prawa do IBU Pucharu Świata w biathlonie i mistrzostw świata w biathlonie obejmują platformy Eurosportu).

Od 21 lat Puchar Świata FIS w skokach narciarskich pokazywany był na antenach TVP (przede wszystkim w TVP1). Teraz nadawca publiczny zachował jedynie prawo do pokazywania pucharowych zawodów rozgrywanych w naszym kraju (Wisła i Zakopane).

– Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji w wielu pasjonujących dyscyplinach – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

– W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie – deklaruje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.