Michał Żakowski korespondentem Radia 357 i podcastu Dariusza Rosiaka w Afganistanie

Żakowski prowadzi w Radiu 357 audycję o tematyce międzynarodowej "Na dachu świata".

Radio 357 i “Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka” wspólnie wysyłają korespondenta do Afganistanu - Michała Żakowskiego, który w Radiu 357 prowadzi w niedzielę o 14 audycję "Na dachu świata", autorski przegląd tematów międzynarodowych. Oprócz relacji nadawanych w Radiu 357 i podcaście Rosiaka Żakowski przygotuje także relacje foto i wideo w mediach społecznościowych. Premierowe relacje z Afganistanu mają zostać wyemitowane na przełomie października i listopada.

Zarówno Radio 357, jak i “Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka” utrzymują się z dobrowolnych wpłat słuchaczy dokonywanych za pomocą platformy crowdfundingowej Patronite.pl. Radio 357 ma pierwsze miejsce na tej platformie zarówno pod względem liczby wspierających (patronów) - 33 739, jak i miesięcznej kwoty wsparcia (ponad 684 tys. zł, 7,3 mln zł od początku zbiórki). Podcast Dariusza Rosiaka jest na trzecim miejscu w obu rankingach, po Radiu Nowy Świat - ma 5606 patronów i miesięczne wsparcie 84,27 tys. zł (łącznie 1,29 mln zł).

Zarówno Michał Żakowski, jak i Dariusz Rosiak przez wiele lat związani byli z Polskim Radiem, w tym z Programem 3 PR. Obaj specjalizują się w tematyce międzynarodowej. Żakowski był m.in. korespondentem w Iraku, Libanie i Egipcie. Rosiak w latach 90. ubiegłego wieku był korespondentem polskich mediów w Londynie, pracował m.in. dla RFI i Sekcji Polskiej BBC. Obaj są także laureatami Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Na zdjęciu: Michał Żakowski w studiu Radia 357. Fot. Darek Kawka.

Paweł Piasecki 932 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.