Vue Storefront pozyskuje 69 mln zł finansowania

Spółka rozwijająca rozwiązania open source typu frontend dla e-commerce zamknęła jedną z największych rund A na polskim rynku.

Spółka Vue Storefront, rozwijająca rozwiązania open source typu frontend dla e-commerce, zamknęła właśnie jedną z największych rund A w historii w Polsce pozyskując 69 mln zł (17,4 mln dol.). Runda zalążkowa odbyła się na początku br. Obecna wycena spółki wzrosła do 80,4 mln dol. Runda A była prowadzona przez fundusz Creandum (wspierał m.in. Spotify), a Peter Specht, partner w Creandum, wejdzie w skład rady nadzorczej Vue Storefront. Wśród inwestorów są też Earlybird (ma w portfolio m.in. fintech Klarna), berliński Paua Ventures (Bolt), Movens Capital z siedzibą w Warszawie oraz aniołowie biznesu, m.in. Paul St John, były wiceprezes ds. sprzedaży w Github, Christian Bach, współzałożyciel Netlify, i Heini Zachariassen, założyciel Vivino. 

Vue Storefront oferuje rozwiązania podnoszące sprzedaż e-sklepów, głównie w kanałach mobilnych. Patrick Friday i Bartłomiej Roszkowski, współzałożyciele spółki, stawiają sobie za cel uczynienie z platformy Vue Storefront pierwszego wyboru w obszarze rozwiązań frontend na polskim rynku e-commerce.

Na zdjęciu powyżej od lewej: Bartłomiej Roszkowski, COO, Patrick Friday, CEO, i Filip Rakowski, CTO Vue Storefront.

Paweł Piasecki 980 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.