Hugo Mesquita nowym dyrektorem generalnym Netto w Polsce

Wcześniej, przez prawie 11 lat, był dyrektorem operacyjnym Biedronki.

Obejmując stanowisko CEO w styczniu 2022 r., Portugalczyk Hugo Mesquita będzie odpowiedzialny za rozwój duńskiej sieci Netto (Sailing Group) po przejęciu 250 sklepów Tesco w Polsce. Operacja ta zapoczątkowana w marcu br. finalnie zwiększy sieć do ok. 650 sklepów.

Mesquita pracował od stycznia 2011 r. na stanowisku COO Biedronki, a wcześniej przez prawie trzy lata był zastępcą dyrektora operacyjnego w również należącej do Jeronimo Martins sieci sklepów Pingo Doce (największej w Portugalii). Karierę zawodową rozpoczynał jako menedżer restauracji w Pans & Company, następnie był kierownikiem działu w Jeronimo Martins i sklepu Makro Cash & Carry (grupa Metro).

Salling Group to największy detalista w Danii. Grupa zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i Polsce.

Paweł Piasecki 797 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.