Facebook planuje zmienić nazwę

Możliwa zmiana wiąże się z planami budowy Metaverse - nowego "oczka w głowie" Marka Zuckerberga.

O planowanej zmianie nazwy Facebooka, giganta mediów społecznościowych, do którego należą także Instagram i Whatsapp, poinformował jako pierwszy serwis TheVerge.com. Według tego portalu CEO Facebooka Mark Zuckerberg (na zdjęciu) ma przedstawić nową nazwę firmy na dorocznej konferencji Connect 28 października, ale niewykluczone, że zmiana zostanie ogłoszona wcześniej. Pod parasolową marką, oprócz flagowej platformy, mogłyby się zmieścić także Instagram i WhatsApp. Facebook nie skomentował tych doniesień.

Zmiana nazwy może odzwierciedlać kierunek, w którym zmierza Facebook - budowania platformy cyfrowej Metaverse wykorzystującej technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W tej nowej przestrzeni użytkownicy funkcjonowaliby jako awatary wchodzące ze sobą w różne interakcje w czasie rzeczywistym. Krok mógłby także pomóc nowemu Facebookowi uwolnić się od części negatywnych skojarzeń związanych z toksycznością mediów społecznościowych (o czym było ostatnio znów głośno w związku z rewelacjami sygnalistki Frances Haugen): nazwa głównej obecnie platformy stałaby się jedną z submarek. Wprowadzanie nowej nazwy przy tak wysokim poziomie znajomości flagowej marki niesie jednak ze sobą ryzyko, że zostanie źle przyjęta lub mało dostrzeżona przez użytkowników, którzy będą trzymać się "starego" Facebooka.

Paweł Piasecki 797 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.