TOK FM z nowym podcastem "Wielka chmura zmian"

Poświęcony jest "życiu w chmurze" i innym przejawom cyfrowej transformacji, a jego gospodarzami są Karol Jurga i Karolina Wasielewska.

Nowy cykl podcastów TOK FM "Wielka chmura zmian" to rozmowy z ekspertami od nowych technologii i ich wpływu na naszą rzeczywistość, które prowadzą Karol Jurga i Karolina Wasielewska. Kolejnych odcinków można słuchać od 14 października br. co czwartek na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM. Partnerem pierwszego sezonu podcastu jest T-Mobile - firma znana głównie jako operator komórkowy, ale oferująca też rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Gośćmi pierwszego odcinka cyklu - "Przyszłość jest w chmurze. Co trzeba i warto wiedzieć" - byli Ewa Maciaś, która przez wiele lat zajmowała się chmurowymi rozwiązaniami Google w Polsce oraz Mariusz Chudy, odpowiedzialny za rozwiązania chmurowe PwC na Europę Środkową i Wschodnią. W drugim odcinku, wyemitowanym 21 października, Karol Jurga dyskutował o internecie rzeczy z Witoldem Walczakiem, który odpowiada za dział tworzący oprogramowanie dla partnerów Huawei oraz Jakubem Tomiczkiem z firmy ConnectPoint specjalizującej się w rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu i energetyki.

Karolina Wasielewska jest dziennikarką "Krytyki Politycznej", wydawcą i lektorem serwisów w Grupie Radiowej Agory, a także autorką reportażu o kobietach w informatyce PRL "Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki" (Wyd. Krytyki Politycznej, 2020). Tworzyła również (ostatnie opublikowane posty pochodzą w grudnia ub. r.) bloga o kobietach w świecie nowych technologii GirlsGoneTech.pl.

Karol Jurga, inżynier oprogramowania oraz wykładowca akademicki, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z mediami społecznościowymi, reklamą programmatic, a także rynkiem reklamy internetowej w Polsce i na świecie. Od 2017 r. pracuje w spółce Yieldbird, obecnie jako head of business, wcześniej przez 3 lata związany był z firmą Agora, gdzie zajmował m.in. stanowisko szefa social mediów. Słuchaczom TOK FM znany jest już z podcastów "Szeruj to" - luźnych rozmów o mediach, nowych technologiach, start-upach i marketingu.

 

 
Paweł Piasecki 978 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.