Marek Niedźwiecki otworzył pierwsze notowanie Listy Piosenek 357 w nowej formule

29 października odbyło się pierwsze notowanie listy, na którą słuchacze Radia 357 głosowali online.

W ciągu tygodnia 8300 patronów wspierających Radio 357 na platformie Patronite.pl oddało łącznie ponad 75 tys. głosów na pierwsze notowanie "Listy Piosenek 357" w nowej formule (głosowanie online, wcześniej za pośrednictwem kartek pocztowych).

Na otwarcie audycji wyemitowany został utwór “I’ll find my way home” w wykonaniu duetu Jon and Vangelis, który w 1982 r. zajął pierwsze miejsce podczas pierwszego notowania Listy Przebojów Trójki prowadzonej przez wiele lat przez Maka Niedźwieckiego. Były dziennikarz Trójki, a obecnie Radia 357, poprowadził część "Listy Piosenek 357" wspólnie z Marcinem Łukawskim (obaj na zdjęciu powyżej). Ten drugi pozostanie głównym prowadzącym "Listę" w każdy piątek między 19:00 a 22:00, a Niedźwiecki będzie co jakiś czas gościem audycji. W każdym notowaniu listy prezentowane są 42 utwory, na które słuchacze radia 357 głosują online - 35 piosenek w zestawieniu głównym i 7 w kategorii “O mały głos”.

Uruchomienie internetowego głosowania na "Listę Piosenek 357", promowane hasłem "Lista jest tylko jedna", przyniosło Radiu 357 wzrost liczby patronów - do 36 tysięcy, o tysiąc w ciągu czterech dni od koncertu transmitowanego online 26 października. Radiostacja zajmuje pierwsze miejsce od Patronite.pl pod względem liczby patronów, a także miesięcznego wsparcia (ponad 718 tys. zł, łącznie do tej pory 7,73 mln zł). Radio Nowy Świat, także wywodzące się z Trójki, uzbierało łącznie prawie 12,65 mln zł, ale miesięczne wsparcie jest niższe (599,7 tys. zł) i spada - jeszcze pod koniec czerwca br. wynosiło ponad 637 tys. zł.

Paweł Piasecki 967 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.