Stacje radiowe promują polską muzykę w Święto Niepodległości

Specjalne bloki programowe szykują stacje Agory - Radio Pogoda i Rock Radio, a także internetowe Radio 357.

W czwartek 11 listopada Radio Pogoda (Grupa Radiowa Agory) zaprezentuje utwory wskazane przez słuchaczy w plebiscycie na „Najpiękniejszą polską melodię”. 100 piosenek zostało wybranych ze 140, na które słuchacze głosowali od 1 października br. na stronie internetowej radiostacji. Audycję poprowadzą: od 10:00 do 14:00 Joanna Kruk, a od 14:00 do 18:00 Łukasz Szaciłowski. Specjalną ramówkę Radia Pogoda na 11 listopada wspiera promocja na antenie stacji, jej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

Rock Radio (również Grupa Radiowa Agory) zaprosi słuchaczy w Święto Niepodległości, by sprawdzili swoją wiedzę o rodzimej muzyce w wyjątkowym wydaniu Wielkiego Testu z polskiej klasyki rocka. W godz. od 10:00 do 15:00 test poprowadzi Michał Żołądkowski. Zwycięzca lub zwyciężczyni zabawy, czyli osoba, która uzyska największą liczbę punktów, otrzyma 1111 zł. Natomiast od 15:00 do 20:00 w Rock Radiu będzie można usłyszeć historie polskich piosenek: Jan Borysewicz opowie o "Kryzysowej narzeczonej" i "Małej wojnie" Lady Pank, Darek Kozakiewicz z Perfektu o "Autobiografii" i "Chcemy być sobą", a Grabaż, czyli Krzysztof Grabowski - o przebojach Pidżamy Porno i Strachy na Lachy. W programie pojawią się też Tomek Lipiński i Muniek Staszczyk z T.Love, a rozmowy poprowadzi Mariusz Stelmaszczyk.

Z kolei w internetowym Radiu 357 czwórka prowadzących (Ola Budka, Darek Król, Mateusz Fusiarz i Marcin Cichoński - pomysłodawca i koordynator audycji PL21) w 3-godzinnych blokach przedstawi swoje subiektywne wybory 21 utworów nagranych przez polskich artystów po roku 2000. Autorskim blokom muzycznym towarzyszyć będą wizyty gości, w tym Mirosława “Maken” Dzięciołowskiego - didżeja i współtwórcy Joint Venture Sound System, Pawła “U-Zek” Jóźwickiego (współzałożyciela wytwórni płytowej Jazzboy Records), Bartka Chacińskiego (“Polityka”), Jarka Szubrychta (“Gazeta Wyborcza”) oraz dziennikarzy Radia 357, w tym Marek Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha.

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.