ATM Virtual - nowa spółka w portfolio ATM Grupy

Zarządzają nią Radosława Bardes i Andrzej Młynarczyk.

ATM Grupa poszerza zakres swojej działalności na rynku audiowizualnym, otwierając nowoczesne studio wirtualnej produkcji. W tym celu powstała spółka ATM Virtual, która specjalizuje się w zdjęciach z zastosowaniem wirtualnych lokacji, aby optymalizować koszty oraz zwiększać efektywność logistyki produkcji reklam, teledysków czy filmów fabularnych.

Nową spółką zarządzają Radosława Bardes i Andrzej Młynarczyk. - Przygotowania do otwarcia studia trwały wiele miesięcy. ATM Grupie zależało na znalezieniu profesjonalnej ekipy. Stawialiśmy przede wszystkim na unikalne doświadczenie w wirtualnej produkcji. Obecnie nasz zespół składa się ze specjalistów z Polski i z zagranicy, wdrażających nowe procesy i rozwiązania technologiczne do pracy studyjnej – powiedział Młynarczyk.

Radosława Bardes od 2014 r. związana była ze studiem produkcyjnym Orka, gdzie rozwijała dział postprodukcyjnych serwisów zagranicznych i koprodukcji międzynarodowych.

Andrzej Młynarczyk z ATM Grupą związany jest od 1999 r., specjalizuje się w produkcji seriali telewizyjnych i pełni funkcję dyrektora ds. produkcji. Od stycznia 2021 r. jest również członkiem zarządu ATM Studio.

Sercem studia ATM Virtual są produkowane na indywidualne zamówienie ekrany LED, które można ustawiać w dowolny sposób i wyświetlać na nich każdą scenografię.

Zależnie od wymagań producentów, twórcy nowej firmy są gotowi przygotować cały wachlarz wirtualnej scenografii: od prostej, opartej na technice filmowej, po całe „światy”, stworzone w oparciu o wykorzystywany dotąd w produkcji gier komputerowych silnik unreal engine. Tak szerokie możliwości umożliwiają realizację zdjęć również do produkcji niskobudżetowych. Dzięki tzw. driving stage i flying stage można nagrywać w ruchu samochody, samoloty czy łodzie, a zdjęcia do tych scen w rzeczywistości realizowane są w studio. To nowe, rozwojowe narzędzie dla produkcji seriali, filmów reklamowych, eventów, a nawet superprodukcji fabularnych opartych na skomplikowanych efektach.

Pierwsze produkcje ATM Virtual ruszają jeszcze w listopadzie, natomiast ściana LED już niedługo na stałe zagości w halach zdjęciowych kompleksu ATM Studio przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. A już teraz w Forcie Mokotów można odwiedzić showroom ATM Virtual, „dotknąć” technologii w wersji demo i omówić potrzeby swojego projektu.

Piotr Machul 321 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.