Grabiwoda i Wojciechowski pokierują kompetencjami commerce w Publicis Groupe Polska

Z grupą rozstaje się Krzysztof Andrzejczak, który pełnił funkcję chief commerce officera.

Barbara Grabiwoda, e-commerce strategy director, i Paweł Wojciechowski, integrated commerce director, zajmą się rozwojem strategicznych kompetencji commerce’owych w Publicis Groupe Polska oraz wspieraniem klientów grupy w integracji działań marketingowych ze sprzedażowymi w środowisku online. Z grupą rozstaje się Krzysztof Andrzejczak, który pełnił funkcję chief commerce officera.

Grabiwoda jest związana z branżą marketingową od 2009 r. Przez blisko dziesięć lat pracowała po stronie klientów, zarządzając markami globalnymi i lokalnymi na poziomie operacyjnym i strategicznym w branżach usługowej i FMCG. W 2018 r. dołączyła do grupy Publicis i zajmuje się wspieraniem transformacji marketerów w środowisku commerce, wykorzystując do tego wiedzę o konsumentach i dane płynące z zaawansowanej analityki. Doradza strategicznie największym markom FMCG i detalistom, w tym m.in. takim firmom jak Unilever, Microsoft czy GSK.

Wojciechowski z branżą digitalową jest związany blisko 20 lat. Do Publicis Groupe Polska dołączył w 2014 r. Początkowo jako business director w agencji Performics odpowiadał za zapewnienie najwyższej jakości działań performancemarketingowych, dla takich klientów agencji jak m.in.: Frisco.pl, W. Kruk, BRW, Obi, Getin Bank czy Vistula, oraz rozwijanie kompetencji e-commerce’wych w części mediowej grupy. Wcześniej współtworzył dział e-commerce w grupie Interia.pl, był związany z siecią reklamy efektywnościowej Novem, a w firmie Weltbild zajmował stanowisko dyrektora marketingu.

 

Katarzyna Kacprzak 602 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.