Ikea z nową usługą "Oddaj i zyskaj" [wideo]

Usługa wystartuje 22 listopada, na początku tygodnia, w którym przypada Black Friday. Firma zachęca, by święto zakupów zamienić na Green Friday.

Usługa „Oddaj i zyskaj”, która wystartuje w sklepach Ikea 22 listopada, umożliwia odsprzedaż używanych mebli ze sklepów sieci, nie starszych niż pięcioletnie. Przed wizytą w sklepie należy wejść na www.IKEA.pl/oddajizyskaj, aby po odpowiedzi na pytania o rodzaj i stan mebla otrzymać jego wycenę. Po akceptacji wyceny i przywiezieniu mebla do Działu Obsługi Klienta następuje sprawdzenie zgodności z wcześniej złożoną ofertą. Za mebel klient otrzymuje kartę refundacyjną na zakupy w sklepie oraz na IKEA.pl, a używane produkty trafiają do działu circular hub, gdzie można je kupić po okazyjnej cenie.

– To, co motywuje nas do ekozachowań, to przede wszystkim oszczędność. Na tegoroczny Black Friday postanowiliśmy uruchomić usługę „Oddaj i zyskaj”, która wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. W ten sposób dokładamy wspólnie cegiełkę do ograniczania zużycia zasobów naturalnych. Zyskują klientki i klienci oraz planeta – mówi Agata Czachórska, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Retail w Polsce.

Ikea systematycznie namawia konsumentów do przemyślanych zakupów w Black Friday. Proponowała m.in. klientom kolekcję „Przyda się”, złożoną z rzeczy, które już mamy w domu – często nieużywanych, zalegających w głębi szafy czy w piwnicy. Natomiast w kampanii „Na dłużej” marka podkreślała, że dbanie o to, co już posiadamy, jest podstawowym sposobem na dłuższe użytkowanie. Firma do 2030 r. chce być biznesem w pełni cyrkularnym, czyli działającym zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. 

Paweł Piasecki 895 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.